Nie zalogowany...   Zaloguj się   lubZarejestruj się!
Prototyp.pl - Subskrybuj kanał RSS Nowe wyroby w Prototyp.pl
Subskrybuj kanał RSS
Jesteś tutaj:  Strona główna   /  regulamin


Zasady serwisu Prototyp.pl

Aktualizacja: 18.03.2013
I Zasady ogólne
1 Wszelkie działania podejmowane przez Użytkowników w ramach serwisu Prototyp.pl,a także cel tych działań, powinny być zgodne z obowiązującymi przepisami prawa Polskiego i dobrymi obyczajami.
2 Prototyp.pl rezerwuje sobie prawo do modyfikacji, czasowego wstrzymania, zawieszenia lub wyłączenia serwisu bez podawania wyjaśnień.
3 Prototyp.pl rezerwuje sobie prawo do modyfikacji lub zmiany zasad użytkowania platformy.

4 Prototyp.pl rezerwuje sobie prawo do odmówienia korzystania z serwisu przez usunięcie użytkownika lub Twórcy bez podawania wyjaśnień (Co oczywiście będzie miało miejsce tylko w szczególnych przypadkach).
5 W sytuacji naruszenia zasad użytkowania Prototyp.pl bezzwłocznie usunie konto i treści łamiące zasady platformy.
6 Bądźcie wyrozumiali - serwis Prototyp.pl obsługują ludzie i jak wszyscy popełniamy czasem błędy i pomyłki. Jednak obiecujemy, że tych będzie jak najmniej.
7 Wszelkie naruszenia zasad użytkowania platformy należy koniecznie zgłaszać bezpośrednio do obsługi serwisu.
8 Jesteśmy otwarci na wszystkich artystów, którzy realizują ciekawe i estetyczne prace. Dlatego Prototyp.pl dokłada wszelkich starań, aby pojawiające się wyroby były przepełnione dobrym smakiem, oraz wyczuciem artystycznym. Aby odbiegały od produktów codziennie spotykanych na półkach sklepowych. Jako kupujący możecie być pewni, że korzystając z Prototyp.pl wybieracie najlepsze i najbardziej unikatowe produkty na rynku – jedyne w swoim rodzaju prototypy.
9 Serwis Prototyp.pl nie zezwala na umieszczanie wyrobów niskiej jakości, z widocznymi wadami, naruszających zasady moralności lub takich, których celem jest reklama/promocja.
10 Prototyp.pl dołoży wszelkich starań aby solidnie i należycie promować platformę, a tym samym Twórców serwisu.
11 Nie przeszkadza nam, że reklamujesz i sprzedajesz swoje wyroby na innych stronach. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zależy Tobie na sprzedaży produktu. Lecz pamiętaj, że sprzedaż w dwóch miejscach niesie za sobą ryzyko podwójnej sprzedaży, czyli zdarzyć się może, że w tym samym czasie, ten sam produkt zostanie zakupiony zarówno u nas, jak i na innym serwisie, przez dwie różne osoby. Wówczas Ty, jako Twórca, ryzykujesz swoją reputację. Oczywiście będzie nam niezmiernie miło, jeśli Twoje wyroby będą sprzedawane wyłącznie na naszej platformie. Pamiętaj, że szykujemy liczne akcje promocyjne, które mają na celu dopomóc w sprzedaży Twoich wyrobów.
II Użytkowanie i użytkownicy
1 Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za swoje działania, w tym za treści, jakie zamieszcza w serwisie Prototyp.pl.
2 Nie możesz wykonywać prób ataków, rozbijania, niszczenia czy „hakowania” platformy, pod groźbą wstąpienia na drogę prawną.
3 Zobowiązujesz się do nie kopiowania dzieł innych i nie szkodzenia innym użytkownikom serwisu.

4 Zanim wybierzesz nazwę użytkownika dobrze ją przemyśl – nie będziesz mógł jej później zmienić.

5 Aby zmienić status na Twórce (Sprzedającego), złóż aplikację na Twórcę.

6 Wolno Ci posiadać tylko jedno konto – używanie wielu kont będziemy uznawać za łamanie zasad platformy.

7 Konta Twórców nieużywane przez okres 6 miesięcy, czyli takie, na których nie zarejestrujemy logowania użytkownika, dodawania nowych produktów lub dokonywania zakupów zostaną zablokowane, a treści na nim zawarte (łącznie z produktami wystawionymi na sprzedaż) będą niewidoczne na stronie.
III Kupowanie i sprzedaż
1 Nie kupujcie produktów od siebie i nie sprzedawajcie ich sobie.

2 Kupując dany wyrób dokładnie zapoznawajcie się z zasadami zawartymi w opisie produktu lub sklepie Twórcy (sprzedawcy). Zwracajcie uwagę na informacje o kosztach wysyłki i terminie realizacji zamówienia.
3 Większość produktów sprzedawanych za pomocą platformy jest unikatowa, dlatego jeśli umieścicie dany produkt w koszyku pamiętaj, aby nie pozostawiać go tam zbyt długo, gdyż ktoś inny w tym samym czasie może zakupić ten wyrób szybciej. Liczy się zasada: kto pierwszy ten kupuje wyrób.
4 Jeśli chcecie zapytać o jakiś wyrób lub macie pytania dotyczące produktu, który zamierzacie kupić to skontaktujcie się z Twórcą poprzez kontakt z Twórcą (patrz lewa strona opisu wyrobu).
5 Zawsze upewniajcie się czy podawany przez Was adres kontaktowy jest prawidłowy. Za każdym razem kupując dane wyroby zobaczycie formularz weryfikacyjny adresu. Pozwoli on wam uniknąć ewentualnej pomyłki.
6 Po wysłaniu lub otrzymaniu wyrobu pamiętajcie aby wystawić odpowiednią opinię do transakcji. Komentarze podzielone są na trzy rodzaje: Pozytywne, Neutralne oraz Negatywne. Według ogólnie przyjętych zasad komentarz wystawiają pierwsi Kupujący a następnie Sprzedający.
7 Pamiętajcie o zapłaceniu za zakupiony przedmiot zgodnie z zasadami opisanymi na karcie wyrobu w odpowiednim terminie. Brak wpłaty będzie niósł za sobą skutki w postaci negatywnego komentarza, a w niektórych przypadkach nawet likwidacji konta w Prototyp.pl lub w ostateczności powiadomienia odpowiednich jednostek egzekucyjnych w sprawie.
8 Twórcy zobowiązani są do sprzedaży wyrobów wykonywanych ręcznie oraz umieszczania dokładnych opisów produktów wraz z uzupełnieniem odpowiednich pól opisowych, takich jak przeznaczenie, kolory i metki wyrobu oraz dodawajcie wyroby w odpowiednich kategoriach. Nie zapominajcie również o szczegółowych opisach dotyczących terminu realizacji, warunków zwrotu/reklamacji oraz kosztów przesyłki.
9 W waszym profilu umieśćcie informacje dotyczące Was samych. Wykorzystywanych materiałów, stylu czy form. Pozwoli to innym użytkownikom odpowiednio scharakteryzować waszą osobę. Ponadto upiększcie waszą stronę odpowiednim nagłówkiem, a dla odróżnienia wstawcie odpowiedni avatar (ikonę) symbolizującą was w systemie.
10 Pamiętajcie aby zakupione przez użytkowników wyroby wysyłać w określonym przez Was terminie

11 Niektóre z produktów, które zostały sprzedane, zostaną opatrzone statusem „chwilowo niedostępny” oznacza to, że produkt został sprzedany lub Twórca modyfikuje wyrób. Nie umieszczajcie w platformie produktów z opisami typu „sprzedane” lub „nie na sprzedaż” albo „prywatna sprzedaż” - takie przypadki nie będą tolerowana przez administratorów systemu, a wyroby takie będą blokowane lub usuwane.
12 Prosimy o nie umieszczanie w swoich profilach, czy też na kartach wyrobów, zewnętrznych linków do innych stron internetowych, sklepów, blogów, itp. - a w szczególności stron o charakterze konkurencyjnym. Takie zachowania będą skutkować zawieszeniem konta lub w szczególnych przypadkach likwidacją konta użytkownika. Ze względów bezpieczeństwa prosimy nie podawajcie w swoich profilach adresów e-mail, po pierwsze jest to wówczas kolejny adres dla tzw. spamerów, oraz kontakt poza platformą zwiększa ryzyko oszustwa was samych. Stworzyliśmy dla was narzędzie kontaktu bezpośredniego za pomocą platformy (patrz opcja 'kontakt' przy ikonie awatara osoby), zmniejszając tym samym ryzyko wcześniej wymienionych sytuacji - dlatego też minimalizując ryzyko waszej straty nie popieramy umieszczania adresów e-mail w profilu czy opisach wyrobów.

Jeśli chcesz umieścić link do swojej strony, bloga lub sklepu a może chcesz zareklamować się na łamach platformy? Prosimy skontaktuj się z nami.
13 Pamiętajcie aby umieszczać wyraźne, dobrze prezentujące wyroby i, co najważniejsze, własne zdjęcia i opisy produktów. Wyroby, które naruszać będą prawa autorskie zostaną zablokowane lub w ostateczności usunięte.
14 Korzystajcie z systemu komentarzy w sposób odpowiedzialny – wystawione opinie będą na zawsze przypisane do kont Użytkownika, wpływając na reputację Sprzedających i Kupujących. Komentarzy nie można zmienić.
15 Nie umieszczajcie komentarzy wulgarnych, obraźliwych lub naruszających dobro innych osób.

16 Wystawienie wyrobu w serwisie powoduje umieszczenie produktu na czas nieokreślony lecz warunkiem jest aktywne korzystanie z konta.
IV Opłaty i prowizje
1 Prototyp.pl pełni formę pośrednika pomiędzy kupującym a sprzedawcą dostarczając do tego celu odpowiednie narzędzia. Prototyp.pl nie bierze żadnej odpowiedzialności za zawierane w serwisie transakcje, które w świetle prawa traktowane są jako standardowa umowa kupna-sprzedaży. W przypadkach sporów Prototyp.pl będzie próbował pomóc obu stronom w rozstrzygnięciu konfliktu i w razie potrzeby udostępni wszelkie zgromadzone dane dotyczące spornej transakcji.
2 Rejestracja w serwisie jest całkowicie bezpłatna. Nie płacisz za bycie członkiem społeczności Prototyp.pl. Będąc zwykłym użytkownikiem platformy nie ponosisz żadnych dodatkowych opłat.
3 Jeśli chcesz zostać Twórcą złóż bezpłatną aplikację na Twórcę. Nie wymagamy od Ciebie, jako osoby będącej Twórcą i prezentującą wyroby, żadnych opłat.
4 Nie pobieramy opłat od Kupujących za wykonanie procesu kupna wyrobu.

5 Kiedy przytrafi Ci się, że musisz zlikwidować produkt który nie został sprzedany, wówczas prowizja nie zostanie doliczona do takiego wyrobu. Jednakże proces ten w zbyt częstym powielaniu będzie monitorowany a w szczególnych przypadkach skontaktujemy się z Twórcą.
6 Pobieramy wyłącznie opłatę od sprzedanego wyrobu, nie sprzedajesz wyrobu to nie płacisz nic – natomiast od każdego sprzedanego produktu wymagamy uregulowania płatności w wysokości 20% stawki od ceny jednej sztuki wyrobu.
7 Dodatkowe opłaty związane są wyłącznie z opcjonalną promocją produktu, która nie jest wymagana podczas sprzedaży lecz dodatkowo uatrakcyjnia dodany wyrób. Płatność jest jednorazowa i z odgórna zgodna z cennikiem podanym na stronie opcji promocji wyrobu.
8 W informacjach osobowych udostępniamy pole "Numer konta bankowego" gdzie należy podać prawidłowy numer konta bankowego służący do finalizacji transakcji sprzedaży. Numer ten będzie pokazywać się zawsze w informacjach potwierdzających zakup wyrobu. Dopuszczamy opcję wysyłki za pobraniem tylko i wyłącznie za wyraźną zgodą Twórcy (Sprzedawcy). Ostateczna forma rozliczenia powinna zostać uzgodniona pomiędzy Twórcą (Sprzedawcą) a kupującym.
9 Prowizje naliczane są na bieżąco, natomiast rozliczane będą pierwszego dnia każdego miesiąca. Odpowiednie zestawienie finansowe zostanie wysłane bezpośrednio drogą elektroniczną Twórcy lub jest możliwe do zobaczenia w systemie (patrz punkt "Finanse" w lewym menu). Aby dokonać płatności od naliczonej prowizji należy zrealizować przelew na następujący rachunek:
Nazwa/Odbiorca: Prototyp.pl
Numer konta: 69 1140 2004 0000 3302 4835 6707
Ulica: Karola Libelta 1A/2
Kod pocztowy: 61-706
Miasto: Poznań
W tytule przelewu należy umieścić krótką notę informacyjną w postaci: prowizja login data
np. prowizja czesio 04.01.2008
V Polityka prywatności oraz Pliki Cookies
1 W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.
2 Prototyp.pl korzysta z plików Cookies ("ciasteczka"). Są to pliki tekstowe przechowywane przez przeglądarkę na urządzeniu Użytkownika, zawierające m.in. nazwę strony internetowej, czas ich przechowywania, unikalny numer, inne
3 Zawartość plików cookies nie pozwala na identyfikację osobową Użytkownika. Za pomocą plików cookies nie są przetwarzane lub przechowywane dane osobowe.
4 Pliki cookies wykorzystywane są do uwierzytelniania zalogowanego Użytkownika, wyświetlania spersonalizowanej zawartości serwisu Użytkownikowi, do celów statystycznych, na potrzeby serwisu Facebook (przycisk "lubię to", logowanie przez Facebook, publikacja treści w serwisie Facebook).
5 Preferencje dotyczące cookies można skonfigurować w ustawieniach przeglądarki internetowej (Chrome, Firefox, Internet Explorer, Opera, Safari).
6 Korzystając z Prototyp.pl, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
7 Usunięcie plików cookies lub wyłączenie ich w przeglądarce może skutkować niepoprawnym działaniem Prototyp.pl i ograniczeniem dostępu do różnych funkcjonalności serwisu.